frontpage
Σας καλωσορίζουμε στο δικτυακό χώρο του 8ου Δημοτικού Σχολείου Αγίας Παρασκευής.

Όλοι οι εκπαιδευτικοί συνεργαζόμαστε καθημερινά με αίσθημα ευθύνης, ενθουσιασμό και αφοσίωση για να πετύχουμε το δύσκολο έργο της μάθησης και της κοινωνικοποίησης των μαθητών μας μέσα σε ένα στοργικό και ασφαλές περιβάλλον. Εκτιμάμε την προσωπικότητα του κάθε μαθητή και τον ενθαρρύνουμε να αναπτύξει τα ταλέντα του μέσα από τα διδακτικά αντικείμενα του Ενιαίου Αναμορφωμένου Εκπαιδευτικού Προγράμματος (ΕΑΕΠ) που εφαρμόζεται στο σχολείο μας.

Δίνουμε ιδιαίτερη έμφαση στη συνεργασία Σχολείου και Οικογένειας και φροντίζουμε, όσο μπορούμε, για την δημιουργία ενός θετικού κλίματος που θα ενισχύσει τη δημιουργικότητα και τη συναισθηματική ανάπτυξη των μαθητών μας.

Φιλοδοξούμε η νέα ιστοσελίδα μας να γίνει χώρος επικοινωνίας της σχολικής μας κοινότητας, μέσο έκφρασης και ενημέρωσης αλλά  και κίνητρο για νέα επιτεύγματα από τους μαθητές και τις μαθήτριες του Σχολείου μας.

Ελπίζουμε να απολαύσετε τη δικτυακή σας περιήγηση και να βρείτε την ιστοσελίδα μας ενδιαφέρουσα και ενημερωτική.

Θέλετε να δείτε εργασίες μαθητών, σημειώσεις και ανακοινώσεις δασκάλων, ερωτηματολόγια, σπαζοκεφαλιές και φύλλα εργασίας;
Κάνετε απλά κλικ στο πληκτρολόγιο του σχολείου μας και στο τμήμα που σας ενδιαφέρει.

Α1Α2Β1Β2Γ1

Γ2Δ1Δ2Ε1Ε2