ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΕΠΙ?ΔΑΠΕΔΟΥ

Μπορεί το σχολείο να έκλεισε αλλά κάτι έχει μείνει πίσω σ? αυτό, έτοιμο να υποδεχτεί τους μαθητές τη νέα σχολική χρονιά. Στα πλαίσια της δράσης ΠΑΙΖΩ?ΔΗΜΙΟΥΡΓΩ?ΜΕΓΑΛΩΝΩ?, που ανέλαβαν οι εκπαιδευτικοί Βασιλική Κουτραφούρη, Βασίλης  Πέρρος και  Άννα Μαντούβαλου με την Ε΄ Τάξη, κατασκευάστηκαν επιδαπέδια παιχνίδια στην αυλή του σχολείου μας. Βασικά συστατικά αυτή της δράσης ήταν η δημιουργικότητα, η ομαδικότητα, η συνεργασία, το κέφι και το μεράκι! Ευχαριστούμε πολύ και τις συναδέλφους Μαύρα Μπελεγρίνου και Κατερίνα Καλογήρου καθώς και όλους τους συναδέλφους που βοήθησαν τόσο αυτοί όσο και οι μαθητές τους στην ολοκλήρωση της δράσης.

Η Διεύθυνση του Σχολείου

drasi3drasi1

Αγώνες Αντιπτέρισης

Την Τετάρτη 25 Μαΐου ομάδα του σχολείου μας συμμετείχε σε αγώνες badminton ή αντιπτέρισης όπως είναι καλύτερο να λέμε. Οι αγώνες ήταν για όλη την περιφέρεια Αττικής. Για λίγο χάσαμε ένα μετάλλιο. Πήραμε μεγάλη εμπειρία αλλά πάνω από όλα φύγαμε με τη χαρά της συμμετοχής.

badmiton