ΕΟΡΤΑΣΜΟΣ 25ΗΣ ΜΑΡΤΙΟΥ 2017

Πρόγραμμα 24ης Μαρτίου 2017 (Παρασκευή)

Η γιορτή του σχολείου μας θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 24 Μαρτίου και ώρα 08:30 π.μ. Θα τελειώσει περίπου στις 09:30 π.μ. οπότε οι γονείς θα παραλάβουν τους μαθητές με δική τους ευθύνη.

Η παρουσία των μαθητών είναι υποχρεωτική για τις τάξεις Δ΄, Ε΄, Στ΄ και προαιρετική για τις άλλες τάξεις.

Το ολοήμερο σχολείο δε θα λειτουργήσει.

Πρόγραμμα 25ης Μαρτίου 2017 (Σάββατο)

Ο Σημαιοφόρος μόνο, προσέρχεται στον Ιερό Ναό Αγ. Παρασκευής ώρα 10:30 π.μ. Κατά τις 11:00μ.μ. κατευθύνεται προς το ηρώο πεσόντων και μαζί με τους άλλους σημαιοφόρους πλαισιώνει την επιμνημόσυνη δέηση και την κατάθεση στεφάνων. Έπειτα κατευθύνεται στον αύλειο χώρο του 1ου Δ.Σ. Αγ. Παρασκευής και ενσωματώνεται με το υπόλοιπο σχολείο.

Οι υπόλοιποι μαθητές συγκεντρώνονται στην αυλή του 1ου Δ.Σ. Αγ. Παρασκευής στις 10:45 π.μ. Εκεί παραμένουν μέχρι τη έναρξη της παρέλασης. Μαζί τους θα βρίσκονται οι δάσκαλοι κος Κουτζής Ε. και κος Κοράκης Π.

Μετά τη διέλευση («πέρασμα») του σχολείου μας (όχι λήξη της παρέλασης) οι γονείς θα παραλάβουν τους μαθητές μπροστά από την Εθνική Τράπεζα (Κεντρική Πλατεία Αγίας Παρασκευής).