Εορτασμός της γιορτής των Τριών Ιεραρχών.

Τη Δευτέρα 30/1, γιορτή των Τριών Ιεραρχών, το σχολείο μας θα συμμετάσχει στον εορτασμό ως εξής:

α. Το πρωί (08:10) οι μεγάλες τάξεις Ε΄, Στ΄ θα μαζευτούν στο σχολείο ενδεδυμένοι με την εορταστική ενδυμασία του σχολείου και με προπομπό τη σημαία, θα κατευθυνθούν στο γειτονικό μας παρεκκλήσιο «Κοσμάς ο Αιτωλός».

β. Αμέσως μετά θα επιστρέψουν στο σχολείο, θα λάβουν τον άρτο («πανήγυρις της ημέρας») και θα αποχωρήσουν στις 10:00 με ευθύνη των γονέων τους.

γ. Την ημέρα εκείνη δε θα γίνουν μαθήματα και δε θα λειτουργήσουν ούτε το πρωινό ούτε το ολοήμερο πρόγραμμα του σχολείου.

Ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΩΝ