Πρώτο βραβείο σε διαγωνισμό Γερμανικών

Σας πληροφορούμε ότι η μαθήτρια του Στ1 Λιολίτσα Ζαχαρούλα έλαβε το πρώτο βραβείο σε διαγωνισμό στα πλαίσια του μαθήματος των Γερμανικών.

Το διαγωνισμό   οργάνωσε η Σχ. Σύμβουλος Γερμανικής Γλώσσας  της περιφέρειας Αττικής. Αυτός  απαιτούσε  την εκπόνηση ενός project  στα Γερμανικά . Το θέμα ήταν  «ο καλύτερός μου φίλος».

Η μαθήτρια εκτός από την συγγραφή κειμένου (πάντα στα Γερμανικά) υπό τη μορφή έκθεσης το συμπλήρωσε παρεμβαίνοντας και εικαστικά- τομέας στον οποίο έχει ιδιαίτερο ταλέντο.

Αγαπητή Ζαχαρούλα η Σχολική Σύμβουλος της Γερμανικής Γλώσσας, η Διεύθυνση του Σχολείου, και ο Σύλλογος Διδασκόντων σου ευχόμαστε πάντα επιτυχίες.