Η γιορτή των μαθητών της ΣΤ τάξης για την Επέτειο της 25ης Μαρτίου 1821

n1821Την Τρίτη 24 Μαρτίου 2015 πραγματοποιήθηκε στην Αίθουσα Εκδηλώσεων του Σχολείου μας ο εορτασμός για την Επέτειο της 25ης Μαρτίου 1821.

Οι μαθητές της ΣΤ΄ τάξης, με τη βοήθεια των δασκάλων τους κ.κ. Γεωργίας Γιανναρά και Ασπασίας Παπαδογεώργου, αλλά και της μουσικού του σχολείου μας κας Χρυσούλας Καμπουράκη παρουσίασαν μια πολύ όμορφη γιορτή, η οποία περιελάμβανε αποσπάσματα από «Το μεγάλο μας τσίρκο» του Ιάκωβου Καμπανέλλη και το ποίημα του Διονυσίου Σολωμού «Ελεύθεροι Πολιορκημένοι». Τα τραγούδια και η μουσική της γιορτής ήταν από συνθέσεις του Σταύρου Ξαρχάκου, Χρήστου Λεοντή και Γιάννη Μαρκόπουλου.

Τα παιδιά έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους και το αποτέλεσμα τα δικαίωσε. Τους αξίζουν πολλά συγχαρητήρια!