Εντυπώσεις μαθητών από την επίσκεψη στην ΝΕΡΙΤ

Στις αρχές του Νοέμβρη η δασκάλα μας μαζί με την δασκάλα της μουσικής διοργάνωσαν μια επίσκεψη σε ένα από τα μουσικά σύνολα της ΝΕΡΙΤ. Ήταν μια πρωτόγνωρη εμπειρία για μένα. Επισκεφτήκαμε κατά την γνώμη μου ένα από τα σημαντικότερα κτήρια και την ελληνική ραδιοτηλεόραση. Ήταν μια ωραία εμπειρία καθώς με ταξίδεψε στο θαυμαστό κόσμο της μουσικής, των μελωδιών, των μουσικών οργάνων και των ίδιων των μουσικών. Μου έκανε εντύπωση το δεύτερο μέρος με το πιάνο γιατί είχε μια ωραία εκτέλεση της πιανίστριας και τα υπόλοιπα μουσικά όργανα συμπλήρωναν ωραία. Πέρασα μια ξεχωριστεί μέρα και ελπίζω να μου ξανατύχει κάτι τέτοιο σε σχέση με την μουσική!!!!

Κων/νος Καραθανάσης