Πρόγραμμα εορτασμού της Εθνικής Εορτής της 28ης Οκτωβρίου

Τη γιορτή για την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου θα παρουσιάσουν οι μαθητές/τριες της Δ? τάξης με την επιμέλεια των εκπαιδευτικών κας Μαρίας Μουτάφη και κας Μαύρας Μπελεγρίνου. Τη μουσική επιμέλεια των τραγουδιών έχει η εκπαιδευτικός κα Χρυσούλα Καμπουράκη.

Δευτέρα 27 Οκτωβρίου 2014
Οι μαθητές όλων των τάξεων και οι γονείς των μαθητών της Δ΄ που επιθυμούν, θα παρακολουθήσουν τη γιορτή το πρωί της Δευτέρας 27 Οκτωβρίου 2014.
Ώρα προσέλευσης: 9 π. μ. Ώρα αποχώρησης: 10:15 π. μ
Δεν θα γίνουν μαθήματα και το ολοήμερο δεν θα λειτουργήσει.

Τρίτη 28 Οκτωβρίου 2014

Oι μαθητές των Ε΄και ΣΤ΄τάξεων που συμμετέχουν στην παρέλαση θα πρέπει να βρίσκονται στο 1ο Δημοτικό Σχολείο, που βρίσκεται στην οδό Αγίου Ιωάννου στις 10.15΄-10.30΄το αργότερο.

Μετά το τέλος της παρέλασης του σχολείου μας, οι γονείς θα πρέπει να βρίσκονται στην οδό Ηρώων Πολυτεχνείου, στο πεζοδρόμιο, μεταξύ της Εθνικής Τράπεζας και της Τράπεζας Πειραιώς, για να παραλάβουν τα παιδιά τους.