Eκδηλώσεις για τη λήξη του σχολικού έτους

ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗ ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ

• Τρίτη 10 Ιουνίου 3.15μ.μ.: «ΑΣΠΡΟ-ΜΑΥΡΟ», θεατρική παράσταση μαθητών/τριών Γ΄,Δ΄, Ε΄& Στ΄, που παρακολούθησαν το ολοήμερο πρόγραμμα του Σχολείου μας, με την εποπτεία της κας Ευγενίας Λιδωρίκη, θεατρολόγου.
  • Τετάρτη 11 Ιουνίου, 9.00 π.μ. : Οι μαθητές του Α1 θα παρουσιάσουν τη θεατρική παράσταση «Το θαλασσινό τριφύλλι» και οι μαθητές του Α2 το παραμύθι «Το κοχύλι με το θόρυβο».
  • Τετάρτη 11 Ιουνίου 7.30 μ. μ. : Τελετή Αποφοίτησης μαθητών/τριών ΣΤ΄ τάξης
  • Παρασκευή 6 Ιουνίου 6.30 μ.μ.-8.00΄μ. μ.:Μαθητές και μαθήτριες των Ε΄&ΣΤ΄ τάξεων του Σχολείου μας θα λάβουν μέρος στο 1ο Φεστιβάλ Ελληνικών Λαϊκών Παραδοσιακών Χορών, Δημοτικών Σχολείων Β΄ Διεύθυνσης Αθήνας, στο «Ευριπίδειο Θέατρο Ρεματιάς Χαλανδρίου. Τους χορούς δίδαξαν οι γυμναστές κ.Ευάγ. Κουτζής και κ. Δημ. Μαυρογιώργος.

Από τη Δ/νση