Συμμετοχή στο διασχολικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ

Στο διασχολικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου 7x7, που οργανώθηκε από τη Διεύθυνση Φυσικής Αγωγής Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Β΄Αθήνας, συμμετείχαν σήμερα 12 μαθητές μας της ΣΤ' τάξης. Οι μαθητές συνοδευόμενοι από το γυμναστή κ. Μαυρογιώργο, πήγαν το πρωί στις αθλητικές εγκαταστάσεις του ARENASOCCER CLUB, στο Μαρούσι, για ένα "καλό και δίκαιο αγώνα" και τη χαρά της συμμετοχής.

Η ομάδα των αγοριών αποτελούμενη από τους μαθητές Γραβάνη Στέφανο, Κεχρή Αθανάσιο, Κεχρή Απόστολο, Κεχρή Μανώλη, Κορομπέλη Νίκο, Μάλλιαρη Κων/νο, Μαρκόπουλο Χρήστο, Οικονόμου Βασίλη, Σαχινίδη Νικόλαο, Τσιούγκο Μάριο και Τυροβολά Αχιλλέα, είχαν καλή και αξιοπρεπή παρουσία και επέδειξαν αγωνιστικό ήθος και συντροφικότητα μεταξύ τους αλλά και προς τους μαθητές των άλλων σχολείων. Στους κερδισμένους και χαμένους αγώνες συμπεριφέρθηκαν ως ώριμοι αγωνιστές που σέβονται τον αντίπαλο και τους κανόνες του παιχνιδιού.

Συγχαρητήρια  στους μαθητές και το γυμναστή τους!