Γιορτή Χριστουγέννων 2013

Πλημμύρισε από Χριστουγεννιάτικες μελωδίες η αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του σχολείου μας την Παρασκευή 20/12/2013. Οι μαθητές της Γ' τάξης ταξιδεύοντας σε όλη την Ελλάδα, από τη Θράκη έως την Κρήτη και από την Κέρκυρα έως την Ικαρία μας τραγούδησαν κάλαντα της πατρίδας μας και μας θύμισαν τοπικά έθιμα των Χριστουγέννων και της Πρωτοχρονιάς και παραδόσεις του λαού μας. Στο τέλος δεν έλειψαν και τα κεράσματα. Μαθητές της Στ' τάξης συνόδευαν τη χορωδία με τις φλογέρες τους. Συγχαρητήρια στα παιδιά και στους συντονιστές δασκάλους που για μια ακόμη φορά γέμισαν τις καρδιές μας με συγκίνηση και τα πρόσωπά μας με χαμόγελο.

Μικρή γεύση της ατμόσφαιρας που επικράτησε μπορείτε να πάρετε βλέποντας το βίντεο που δημιουργήσαμε.

Ευχόμαστε Καλές Γιορτές σε όλους :)