RUN AND OUT

Το Σάββατο 6 Απριλίου 2013 οι μαθητές μας ήρθαν στο σχολείο, όχι όμως για μάθημα αλλά για ΠΑΙΧΝΙΔΙ αυτή τη φορά μαζί με τους γονείς και τους δασκάλους τους!

Μαθητές, γονείς και εκπαιδευτικοί του 10ου Δ.Σ. Ιωαννίνων αποδέχτηκαν με χαρά την πρόσκληση του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου μας και μας επισκέφτηκαν με σκοπό να παρουσιάσουν και να μας μυήσουν σε ένα νέο άθλημα, το «RUNANDOUT» που εφεύραν οι μαθητές-αθλητές σε συνεργασία με τον γυμναστή τους κ. Μιχάλη Μερτζιανίδη.

Μετά την επίδειξη του παιχνιδιού από τους μαθητές της ΣΤ? τάξης Ιωαννίνων, παίξαμε και διασκεδάσαμε ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ, βγάλαμε αναμνηστικές φωτογραφίες, ανταλλάξαμε τιμητικές πλακέτες και γευτήκαμε νόστιμα Γιαννιώτικα εδέσματα.

Ευελπιστούμε το Σχολείο μας να συμμετάσχει στο Πρωτάθλημα «RUNANDOUT», να επισκεφτούμε κι εμείς την όμορφη πόλη τους και να ξανασυναντήσουμε τους νέους μας φίλους από τα Γιάννενα.

Είναι αλήθεια ότι ο αθλητισμός μπορεί να ενώσει δύο σχολεία και δεκάδες μαθητές μέσα από το παιχνίδι και τη ψυχαγωγία!