Doodle4Google

Μεγάλο ενδιαφέρον έδειξαν οι μαθητές για το διαγωνισμό της Google που έλαβε χώρα το Μάρτιο του 2013. "Τι σημαίνει για σας Ελλάδα;" ρωτήθηκαν οι μαθητές και κλήθηκαν να απεικονίσουν τις ιδέες τους σε χαρτί Α4. "Ελλάδα για μας σημαίνει Ήλιος, Θάλασσα, Φως, Γαλάζιος Ουρανός, Ελληνικές Παραλίες, Νησιά, Αρχαίος Πολιτισμός, Κλαδί Ελιάς, Ολυμπιακοί Αγώνες..." απάντησαν τα παιδιά μέσα από τις ζωγραφιές τους που στόλισαν το λογότυπο της Google.

Καλή επιτυχία ευχόμαστε στους 6 μαθητές  των οποίων τα έργα ξεχωρίσαμε και στείλαμε να εκπροσωπήσουν το σχολείο μας στο διαγωνισμό: Χαραμαντά Φ., Γεωργούτσου Ι., Καλπία Κ., Οικονόμου Μ., Κουτραφούρη Ν. και Τυροβολά Α.

Ωστόσο όλοι όσοι συμμετείχαν στο διαγωνισμό αξίζουν πολλά συγχαρητήρια για τη δημιουργικότητά τους, το μεράκι τους και την αγάπη τους για την Ελλάδα.

Στη φωτογραφία παρακάτω εκθέτουμε όλα τα έργα, πλην των 6 που στείλαμε, τα οποία θα αναρτηθούν στην ιστοσελίδα μας μετά την ολοκλήρωση του διαγωνισμού.

2013-04-05 13.09.27