Εκδηλώσεις για την 28η Οκτωβρίου (2)

Για την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου, θα γίνει εκδήλωση στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του Σχολείου μας από τους μαθητές/τριες της Δ? τάξης, με την επιμέλεια των εκπαιδευτικών Μαύρας Μπελεγρίνου, Νικολέττας Παπανικολάου και Μάρθας Παπαδοπούλου.

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 25/10 από 8.30? έως 9.40? για τους μαθητές/τριες των Α?, Β?& Γ? τάξεων και την Παρασκευή 26/10 για τους μαθητές/τριες των Δ?, Ε? & ΣΤ? τάξεων και τους γονείς.

Την Παρασκευή 26/10 δεν θα γίνουν μαθήματα. Για το λόγο αυτό οι μαθητές/τριες των Α?, Β?& Γ? τάξεων δεν θα έρθουν στο Σχολείο, ενώ οι μαθητές/τριες των Δ?, Ε? & ΣΤ? θα έρθουν στις 8.30?π.μ. και θα σχολάσουν στις 10.00?π.μ.

Οι μαθητές των Ε΄& ΣΤ? τάξεων που συμμετέχουν στην παρέλαση της 28ης Οκτωβρίου θα συγκεντρωθούν στο 1ο Δημοτικό Σχολείο Αγίας Παρασκευής, που βρίσκεται στην οδό Αγίου Ιωάννου στις 10.15΄- 10.30΄π.μ. το αργότερο.

Οι γονείς θα παραλάβουν τα παιδιά αμέσως μετά την παρέλαση του Σχολείου μας, στο σημείο μεταξύ Εθνικής και Αγροτικής Τράπεζας (Ηρώων Πολυτεχνείου).

Από τη Διεύθυνση