Βράβευση Μαθητών στα Μαθηματικά

Στις 30 Μαρτίου 2012 οι μαθητές των Ε και Στ τάξεων συμμετείχαν στον 6ο Διαγωνισμό «Μαθηματικά και Παιχνίδι» στο πλαίσιο του περιοδικού «Ο Μικρός Ευκλείδης» με στόχο να έλθουν πιο κοντά στα Μαθηματικά και τις εφαρμογές τους.

Την επιτροπή διαγωνισμού αποτελούσαν δάσκαλοι, μαθηματικοί και σχολικοί σύμβουλοι Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης με πρόεδρο τον Δρ Μαθηματικών-Πληροφορικής κ. Ανδρέα Τριαναταφύλλου και Αντιπρόεδρο τον Αναπληρωτή Καθηγητή του Παιδαγωγικού Τμήματος Δημοτικής Εκπαίδευσης του Πανεπιστημίου Αθηνών Γεώργιο Δημάκο.

Οι μαθητές του σχολείου μας που διακρίθηκαν είναι:

ΑΒΑΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (Ε1)

ΚΟΥΤΣΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (Ε1)

ΛΙΜΑΝΤΖΑΚΗΣ ΜΑΝΟΛΗΣ (Ε1)

ΚΕΧΡΗ ΣΤΕΒΗ (Ε1)

ΑΓΓΕΛΑΚΗ ΕΒΕΛΙΝΑ (Ε2)

ΑΛΕΞΙΟΥ ΞΕΝΙΑ (Ε2)

ΛΙΟΛΙΤΣΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (Ε2)

ΜΠΑΡΤΖΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (Ε2)

ΝΙΝΙΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ (Ε2)

ΚΕΛΕΠΟΥΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΣΤ1)

ΚΟΥΤΖΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΣΤ1)

ΠΑΣΙΑ ΙΩΑΝΝΑ (ΣΤ1)

ΑΡΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΣΤ2)

ΔΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΘΗΣ (ΣΤ2)

ΤΣΩΝΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ (ΣΤ2)

Η βράβευση των μαθητών του σχολείου μας θα γίνει το Σάββατο 9 Ιουνίου 2012, από τις 18:30 έως τις 20:00, στο Αμφιθέατρο του Τμήματος Μαθηματικών του Πανεπιστημίου Αθηνών «Κ. Καραθεοδωρής».

(2ος όροφος, Κτίριο Μαθηματικού, Πανεπιστημιούπολη, Ιλίσια, Κεντρική Είσοδος από Ούλωφ Πάλμε)

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές και "εις ανώτερα"!