Εγκύκλιος Λήξης Σχολικού Έτους

Αγαπητοί γονείς,

Την Τετάρτη, 13 Ιουνίου δεν θα γίνουν μαθήματα. Την ημέρα αυτή στις 8.00 το βράδυ, θα συγκεντρωθεί όλη η σχολική κοινότητα (δάσκαλοι, μαθητές, γονείς) στην αυλή του Σχολείου μας να παρακολουθήσει την εκδήλωση για τη λήξη του σχολικού έτους ? αποφοίτηση, που ετοίμασαν οι μαθητές/τριες της ΣΤ? τάξης και του Ολοήμερου Προγράμματος, με την επιμέλεια των εκπαιδευτικών Γιάννη Κοτσανά, Πένης Μωυσή, Μαύρας Μπελεγρίνου, Μάρθας Παπαδοπούλου και Δέσποινας Πλωμαρίτου. Η εκδήλωση «Με τη σκέψη στο παρελθόν και τη ματιά στο μέλλον», περιλαμβάνει αφήγηση, μουσική, παρουσιάσεις, κινηματογράφο. Στο χώρο του σχολείου θα εκτεθούν έργα ζωγραφικής των παιδιών, με την επιμέλεια των εκπαιδευτικών   Μαρίας Μουτάφη και Δέσποινας Πλωμαρίτου.

Την Πέμπτη, 14 Ιουνίου 2012, τελευταία ημέρα του σχολικού έτους, τα παιδιά θα προσέλθουν στις 9.00? το πρωί για να παραλάβουν τα ενδεικτικά και τη βαθμολογία του Γ? τριμήνου και θα σχολάσουν στις 10.00 π.μ.

Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος Διδασκόντων σας εύχονται

Καλό Καλοκαίρι!